تبلیغات
وبگاه خبری تیم فوتبال «نسل ابومسلم» رهپویان آفتاب شرقی - آغاز رسمی تمرینات تیم فوتبال «طلوع نسل ابومسلم» از امروز

آغاز رسمی تمرینات تیم فوتبال «طلوع نسل ابومسلم» از امروز

سرمربی تیم: زمان را از دست داده ایم، اما به آینده خوشبین هستم. بالاخره پس از کش و قوس فراوان، تیم تازه متولد شده «طلوع نسل ابومسلم» که به گفته برخی مسئولان قراراست جا پای «ابومسلم» بگذارد، تمرینات خود را به صورت رسمی از امروز آغاز می کند. با انحلال رسمی باشگاه ابومسلم و باطل شدن پروانه فعالیت این تیم، برخی مسئولان ورزشی استان با حمایت امیررضا خادم معاون خراسانی وزارت ورزش و جوانان، تیمی نوپا به نام «طلوع نسل ابومسلم» را با مدیریت جدید در لیگ دسته دوم فوتبال کشور پایه گذاری کردند که این تیم تازه تاسیس در قرعه کشی با همشهری خود «پیام وحدت» نیز همگروه است....


به هر حال تیم «طلوع نسل ابومسلم» با تکیه بر پسوند ابومسلم به سرمربی گری سعید جوشش (دروازه بان سابق ابومسلم) و به همراه دستیارانش سعید صیامی، مصطفی صنوبری و حسین پاس تست گیری از بازیکنان را طی چند روز گذشته شروع کرد و از امروز هم تمرینات تیم به صورت رسمی آغاز می شود تا این تیم خود را برای ۱۴مهرماه و آغاز رقابت ها و «شهرآورد» مقابل «پیام وحدت» آماده کند.

به دنبال صعود
سرمربی تیم «طلوع نسل ابومسلم» درباره شرایط تیم به «خراسان» می گوید: در چند روز اخیر مشغول تست گیری از بازیکنان بودیم که خودم از این شیوه تست گیری خاطره های خوبی دارم. چرا که در این آزمایش ها می توان بازیکنان خوبی را به خدمت گرفت و حتی فوتبالیست های قابلی را هم پیدا کرد.

«سعید جوشش» می افزاید: تا اینجای کار شرایط تیم خیلی خوب است از امروز (سه شنبه) هم تمرینات آمادگی جسمانی را شروع می کنیم. وی با بیان این که تا آغاز شروع مسابقات لیگ فرصت زیادی نداریم، می افزاید: متاسفانه تمرینات تیم با توجه به زمان اندک باقی مانده تا آغاز لیگ دسته دوم خیلی دیر آغاز شد. این تیم تازه متولد شده نیاز به زمان دارد تا از نظر ساختاری شکل بگیرد. وی با اشاره به این که این تیم نیاز به حمایت دارد، خاطرنشان می کند: بازیکنانی که تاکنون جذب کرده ایم همگی بومی هستند و با چند بازیکن خوب دیگر هم در حال مذاکره هستیم که هنوز حضورشان قطعی نیست. اما با توجه به نظر مدیریت فعلی باشگاه، ۱۰۰درصد امسال به دنبال صعود هستیم. «جوشش» درباره وضعیت این باشگاه تازه تاسیس می گوید: تاکنون برخی فعالیت ها انجام شده است، اما هنوز مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه مشخص نشده اند.وی می افزاید: نسبت به آینده این باشگاه در صورت حمایت های مسئولان و مردم این شهر خوش بین هستم. دروازه بان سابق تیم فوتبال ابومسلم درباره تیم منحل شده سابقش می گوید: تیم ابومسلم واقعا یک استثناء در فوتبال استان بود و قبل و پس از انقلاب اسلامی چند نسل خوب فوتبالی را به کشور معرفی کرد. به جرات می گویم که اگر ابومسلم گذشته اکنون فعالیت داشت حتما جزو ۳ تیم برتر لیگ برتر بود. «جوشش» درباره قرعه کشی لیگ و همگروهی تیمش با پیام وحدت هم خاطرنشان می کند: تیم ما در گروه خوبی قرار دارد و تیم های شناخته  شده ای در این گروه حضور دارند که از این بابت خوشحالم. وی می گوید: وقتی حریف مقابل شما «فوتبال» روان بازی کند، ما هم بهتر می توانیم بازی تماشاگر پسندی ارائه کنیم. از طرفی همگروهی با تیم پیام وحدت خراسان رضوی را هم به فال نیک می گیرم و مطمئن هستم اگر کنار یکدیگر باشیم بهتر می توانیم کار کنیم و به نظر من حضور تیم های متعدد در ورزش استان را باید به فال نیک گرفت.

توجه به پایه
یکی از مسئولان و حامیان مالی تیم «طلوع نسل ابومسلم» هم در ادامه به خراسان می گوید: تیم تازه شکل گرفته ما نیاز به زمان دارد تا از نظر ساختاری به یک هویت و شخصیتی خوب دست پیدا کند.

«مهدی بیگلری» می افزاید: تا زمان معرفی مدیرعامل من به عنوان سرپرست باشگاه مدیریت تیم را برعهده دارم. وی معتقد است: اگر قرار است کاری انجام شود، باید با برنامه و حساب شده باشد و نباید عجولانه تصمیم گرفت. وی می گوید: تمرینات تیم از امروز آغاز شده است اما تیم نیاز به زمان دارد تا هویت خود را پیدا کند. «بیگلری» خاطرنشان می کند: باید از تمام ظرفیت های فوتبالی استان بهره گرفت تا این تیم به تدریج متناسب با شأن و جایگاه ابومسلم سابق بدرخشد.

وی با تاکید بر این که این تیم فعلا با نام «طلوع نسل ابومسلم» به میدان می رود، می افزاید: برنامه امسال ما صعود به لیگ دسته اول است و تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف به کار می گیریم. اما با توجه به این که رده سنی پایه هم برای ما خیلی اهمیت دارد حتما در این زمینه هم برنامه ریزی خوبی خواهیم کرد تا همچون گذشته بازیکنان خوبی را به فوتبال کشور معرفی کنیم. «بیگلری» در پاسخ به این سوال که آیا امتیاز باشگاهی خریداری شده یا نه، می گوید: امتیاز باشگاه از سوی وزارت ورزش و جوانان به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی واگذار شده است و بر این اساس شخص مدیرکل وقت اداره کل ورزش و جوانان استان هم جزو اعضای هیئت مدیره باشگاه خواهد بود. وی تصریح کرد: نیاز است برای زنده نگه داشتن «ابومسلم» همه کمک کنند و وارد گود شوند تا بار دیگر تیمی را در حد و اندازه های ابومسلم احیا کنیم.
خراسان رضوی - مورخ سه‌شنبه 1393/06/18 شماره انتشار 18780 
نویسنده: ترابی

عکس ها:میثم دهقانی