تبلیغات
وبگاه خبری تیم فوتبال «نسل ابومسلم» رهپویان آفتاب شرقی - فردا؛ مصاف تیم فوتبال دگرگون شده «نسل ابومسلم» با «استقلال آبی» / سرمربی جدید «نسل ابومسلم»: دیگر فرصتی برای اشتباه نداریم

فردا؛ مصاف تیم فوتبال دگرگون شده «نسل ابومسلم» با «استقلال آبی» / سرمربی جدید «نسل ابومسلم»: دیگر فرصتی برای اشتباه نداریم


در آخرین روزهای سال گذشته «توفان تغییرات» به دنبال نتیجه گیری ضعیف تنها نماینده حاضر فوتبال استان در مسابقات مرحله نهایی در لیگ دسته دوم کشور وزیدن گرفت و کادر فنی و حتی مدیرعامل «نسل ابومسلم» جای خود را به نفرات جدید دادند تا این تیم سال ۹۴ را با ترکیب کاملا دگرگون شده ( به خصوص در کادر فنی) آغاز کند. مشکی پوشان «نسل ابومسلم» فردا در دومین مسابقه خود در سال ۹۴ در شرایطی در «تهران» به مصاف تیم «استقلال آبی تهران» خواهند رفت که تیم تهرانی برخلاف پیش بینی ها فعلا در قعر جدول این گروه جای گرفته است. در آستانه بازی اخیر تیم «نسل ابومسلم» به سراغ سرمربی جدید تیم فوتبال «نسل ابومسلم» رفتیم و درباره آخرین وضعیت این تیم با وی به گفت وگو پرداختیم...

صاحب جمعی: با تمام توان به صعود می اندیشیم...
سرمربی جدید تیم فوتبال نسل ابومسلم در گفت وگو با «خراسان» گفت: فردا دوشنبه ۱۷فروردین ماه ۹۴ ساعت 16:15 در ورزشگاه شهدای هویزه تهران و در چارچوب هفته پنجم مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور برابر تیم فوتبال «استقلال آبی» قرار خواهیم گرفت. «پیمان صاحب جمعی» افزود: در دو هفته حضور من در رأس کادر فنی تیم ، روی مسائل روحی و روانی و مسائل تاکتیکی با بازیکنان کار کردیم تا بتوانیم با یک بازی قابل قبول و تماشاگرپسند، ضمن کسب امتیازات از دست رفته، خود را به رده های بالای جدول برسانیم. این سرمربی غیربومی درباره میزان شناخت خود از فوتبال استان به خراسان گفت: با توجه به سابقه ۲ساله بازی در تیم فوتبال «ابومسلم خراسان» و همچنین آشنایی با بازیکنان سابق این تیم، شناخت نسبی از این تیم موفق شهرستانی و فوتبال خراسان رضوی داشتم و آمده ام تا با تمام توان برای صعود تیم خراسانی به لیگ دسته یک فوتبال کشور تلاش کنم. «صاحب جمعی» خراسان رضوی را از قطب های فوتبال خیز کشور یاد کرد و افزود: خراسان رضوی زمانی قطب آموزشگاه فوتبال کشور بود که سرمایه های زیادی را هم به فوتبال کشور هدیه کرد. وی افزود: همیشه فوتبال در خراسان رضوی قابل طرح بوده و حرف برای گفتن داشته و دارد و لازم است مسئولان و دست اندرکاران فوتبال خراسان بیش از این به استعدادهای جوان فوتبال در این استان توجه کنند و از سرمایه ها حمایت کنند. وی در پاسخ به سوال خراسان درباره ادامه همکاری با کادر فنی سابق تیم فوتبال «نسل ابومسلم» گفت: من با کادر فنی سابق این تیم هیچ مشکلی ندارم و حتی از «سعید صیامی» درخواست کردم که با من همکاری کند، اما متأسفانه ایشان از تیم خداحافظی کردند. وی افزود: در حال حاضر «عباس دهقانی» بازیکن و دوست سابق خود را به عنوان مربی به کادر فنی اضافه کردیم و مربیان دیگر این تیم همچون حسن بادامکی و صنوبری نیز در کادر فنی به من کمک خواهند کرد. «صاحب جمعی» در ادامه ضمن تشکر از زحمات مربی سابق «نسل ابومسلم» خاطرنشان کرد: از زحمات «سعید جوشش» سرمربی سابق این تیم کمال تشکر را دارم و در ادامه مسیر هم از رهنمودهای این پیشکسوت خوش نام استان نیز استفاده خواهیم کرد. وی افزود: در حال حاضر تیم «نسل ابومسلم» به لحاظ نتیجه گیری در شرایط خوبی به سر نمی برد و امیدواریم در بازی های پیش رو در هفته های آتی با گرفتن امتیازات کامل به صدرجدول برسیم و در نهایت به لیگ دسته یک صعود کنیم چرا که دیگر فرصتی برای اشتباه نداریم. وی خاطرنشان کرد: بازی در برابر تیم فوتبال «استقلال آبی» دومین دیداری است که به عنوان سرمربی هدایت تیم فوتبال نسل ابومسلم در سال ۹۴ را بر عهده دارم و با این که در مرحله ای حساس از این مسابقات، هدایت تیم را بر عهده گرفتم، اما اعتقادم این است که تا دقیقه ۹۰ همه بازی ها باید به پیروزی فکر کرد. «صاحب جمعی» افزود: در بازی فردا بازیکن مصدوم نداریم، اما مدافع خوب خودمان را که در بازی گذشته با کارت قرمز از بازی اخراج شد، در این بازی در اختیار نداریم.

تساوی خانگی در نخستین بازی سال ۹۴
درخور ذکر است، تیم فوتبال «نسل ابومسلم» در اولین دیدار خود در ۱۰فروردین ۹۴ در ورزشگاه تختی مشهد برابر تیم فوتبال «کاسپین قزوین» تن به تساوی داد. بر اساس گزارش خراسان، تیم فوتبال نسل ابومسلم در هفته چهارم دور نهایی مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور در حالی برابر مهمان خود تیم فوتبال «کاسپین قزوین» تن به تساوی یک بر یک داد که تا دقیقه ۶۵ از میهمان خود عقب بود. در دقیقه ۵۵ این مسابقه، با خطای هند مدافع تیم فوتبال «نسل ابومسلم» در محوطه جریمه (که به دریافت کارت قرمز و اخراج این بازیکن منجر شد) یک ضربه پنالتی برای تیم فوتبال «کاسپین قزوین» به دست آمد که ضربه بازیکن تیم فوتبال کاسپین قزوین به تور دروازه تیم خراسانی دوخته شد.

در ادامه بازی تیم فوتبال نسل ابومسلم که حاضر نبود در خانه شکست دیگری را در دور نهایی مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور تجربه کند، با وجود ۱۰نفره شدن روی دروازه میهمان خود هجوم آورد تا این که ۱۰دقیقه بعد از خوردن گل، موفق شد گل تساوی را درون دروازه تیم فوتبال «کاسپین» جای دهد و بازی با همین نتیجه به پایان رسید. درخور ذکر است، تیم فوتبال نسل ابومسلم با کسب این تساوی، رکورددار تساوی در دور نهایی مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور است و از ۴بازی خود ۳ تساوی کسب کرده و امیدوار به امتیازات دیدارهای سخت خارج از خانه است. سرمربی جدید تیم فوتبال نسل ابومسلم که برای نخستین بار در سال ۹۴ در این دوره از مسابقات روی نیمکت این تیم نشست، درباره این مسابقه افزود: تیم فوتبال کاسپین قزوین در این مسابقه یک بازی کاملا بسته و تدافعی ارائه کرد و در نهایت هم کسب این نتیجه تساوی چندان به نفع ما نشد. «پیمان صاحب جمعی» که بعد از تساوی تیم فوتبال نسل ابومسلم برابر تیم فوتبال «بهمن شیراز» و برکناری «سعید جوشش» مربی سابق این تیم به عنوان سکاندار تیم فوتبال نسل ابومسلم هدایت این تیم را بر عهده گرفت، در پاسخ به سوال خراسان درباره چگونگی پیوستن خود به این تیم، افزود: به درخواست آقای «امیررضا خادم» و با تصویب هیئت مدیره باشگاه با این که تمایلی به فعالیت در لیگ دسته دوم فوتبال کشور نداشتم، سرمربی گری این تیم را در درجه اول به خاطر ارادت خاصی که به امام هشتم دارم، بر عهده گرفتم. وی افزود: امیدوارم با توسل به علی بن موسی الرضا(ع) و همچنین حمایت دست اندرکاران، مسئولان و طرفداران تیم نسل ابومسلم از دور نهایی این دوره از مسابقات سربلند بیرون بیاییم و نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شاید تصور شود که همه چیز برای «نسل ابومسلم» تمام شده اما به نظرم هنوز فرصت باقی است و ما با کسب همین ۳امتیاز از ۴دیدار خود امیدوارانه برای حضور در لیگ دسته اول کشور تلاش می کنیم. سرمربی و بازیکن سابق تیم ابومسلم خراسان گفت: دیدار فردای تیم فوتبال «نسل ابومسلم» آزمون جدی برای ما محسوب می شود که امیدوارم اولین پیروزی خارج از خانه برای ما باشد و از این پس، روی نوار پیروزی و برد پیش برویم.

حاشیه های اولین بازی تیم فوتبال نسل ابومسلم در سال ۹۴
* با وجود جمعیت اندک تماشاگر در این دیدار، جایگاه مخصوص تماشاگران ورزشگاه مملو از «میهمانان ویژه» بود!

* نام تیم فوتبال «نسل ابومسلم» به اشتباه به نام «ابومسلم خراسان» از طریق بلندگوی ورزشگاه عنوان شد، در حالی که به گفته مدیرکل ورزش و جوانان باشگاه ابومسلم مدت هاست که منحل شده و نام صحیح تیم جدید «نسل ابومسلم» است.

* ناصر شفق مدیرعامل سابق باشگاه ابومسلم و عضو جدید هیئت مدیره تیم «نسل ابومسلم» در پایان دیدار این تیم برابر تیم فوتبال «کاسپین قزوین» با حضور در رختکن ضمن تبریک سال نو به بازیکنان و کادر فنی این تیم از تلاش و زحمات بازیکنان و مربیان تشکر کرد و گفت: دیگر این بازی تمام شد و باید به فکر بازی های آینده باشید تا با تلاش بیشتر راه صعود به لیگ اول هموار شود. وی در پاسخ به خبرنگار ما درباره علت کنار گذاشتن «بیگلری» (مدیرعامل سابق) و «سعید جوشش» (سرمربی بومی سابق) هم گفت: این تنها نظر شخص من نبود و اجماعی برای انجام این تغییرات ضروری انجام شد.

مدیرعامل سابق باشگاه: همچنان عضو هیئت مدیره هستم
مدیرعامل سابق باشگاه فوتبال «نسل ابومسلم» در گفت وگو با خراسان افزود: اگرچه دیگر مدیرعامل نیستم اما در پست سابق به عنوان عضوی از هیئت مدیره کنار مدیرکل ورزش و جوانان استان (صبوریان) و سایر دوستان در مجموعه باشگاه حضور دارم. «مهدی بیگلری» درباره تغییر و تحولاتی که در باشگاه نسل ابومسلم صورت گرفت، اظهار کرد: به هر حال حامی مالی قبلی تا حدی که توان داشت کمک کرد و دیگر بیش از این توان نداشت و با توجه به این که نسل ابومسلم در مرحله حساسی قرار دارد، قرار بر این شد «بهشتی» به عنوان حامی مالی جدید و مدیرعامل وارد مجموعه شود. وی افزود: با توجه به این که وی قبول کرد هزینه های باشگاه را بپردازد، درخواست کرد تا به عنوان مدیرعامل به فعالیت بپردازد که با این موضوع، موافقت شد و وی مدیرعامل باشگاه شد. بیگلری درباره حضور پیمان صاحب جمعی به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال «نسل ابومسلم» نیز گفت: به هر حال از اختیارات مدیرعامل جدید تیم است که بخواهد کادر فنی موردنظر خود را به مجموعه وارد کند. مدیرعامل سابق باشگاه نسل ابومسلم همچنین تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که نسل ابومسلم همچنان برای صعود به لیگ یک شانس دارد، در ۴بازی نخست با تیم های بالای جدول، بازی های سخت خود را به اتمام رساندیم و پیچ سخت کار در دور رفت مرحله دوم را پشت سر گذاشتیم. «بیگلری» درباره سرمربی سابق این تیم گفت: «سعید جوشش» مربی بزرگی بود و همین که تیم نسل ابومسلم توانست از مرحله مقدماتی به مرحله نهایی صعود کند نیز دستاورد بزرگی بود. بیگلری خاطرنشان کرد: با حضور «ناصر شفق» (مدیرعامل سابق باشگاه ابومسلم) در هیئت مدیره باشگاه، حامی جدیدی به تیم تزریق شد و من هم این حق را به حامی جدید باشگاه دادم که بتواند به راحتی و با آسودگی خاطر درباره عنوان مدیرعاملی و کادر فنی تصمیم بگیرد.

جدول گروه دوم مسابقات دور نهایی لیگ دسته دوم فوتبال کشور
ردیف نام تیم بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل امتیاز

۱ شهرداری زنجان 4 2 2 0 7 1 6 8

۲ بهمن شیراز 4 2 2 0 6 2 4 8

۳ پارس جنوبی بوشهر 4 2 1 1 5 5 0 7

۴ نسل ابومسلم مشهد 4 0 3 1 3 4 1- 3

۵ کاسپین قزوین 4 0 2 2 2 5 3- 2

۶ استقلال آبی تهران 4 0 2 2 4 10 6- 2

عکس :میثم دهقانی
روزنامه خراسان: مجید خروشی