تبلیغات
وبگاه خبری تیم فوتبال «نسل ابومسلم» رهپویان آفتاب شرقی - امیررضا خادم در گفتگوی اختصاصی با شهرآرا: نماد ابومسلم باید برای ورزش استان حفظ شود

امیررضا خادم در گفتگوی اختصاصی با شهرآرا: نماد ابومسلم باید برای ورزش استان حفظ شودروز گذشته تیم تازه تاسیس طلوع نسل ابومسلم خراسان بالاخره با انجام یک بازی دوستانه مقابل تیم پدیده خراسان علاوه بر رونمایی از پیراهن و بازیکنان خود اولین استارتش را البته در یک دیدار غیررسمی زد تا نشان دهد که خودش را برای حضور در لیگ دسته دو آماده کرده است. در این مسابقه که در ورزشگاه ثامن‌الائمه(ع) برگزار شد هر چند که مشکی‌ها مقابل تیم دوم پدیده خراسان با شکست سه بر دو روبه‌رو شدند اما آن چیزی که در این مسابقه خودنمایی می‌کرد و برخلاف پیش‌بینی‌های برخی‌ها که این تیم هوادار نخواهد داشت، حضور تعداد درخورتوجهی از تیفوسی‌های ابومسلم بود که از همان دقایق ابتدایی به عشق پیراهن مشکی تیم‌شان دست از تشویق برنداشتند و این تیم را تشویق کردند تا نشان دهند ابومسلم هنوز زنده است و در لیگ دسته دو نیز بدون تماشاگر نخواهد ماند....

خادم در گفتگوی اختصاصی با شهرآرا درباره شرایط تشکیل این تیم گفت: من یک مشهدی هستم و از اینکه در سال‌های قبل ابومسلم با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو بوده است متاسف بودم و در این مدت تلاش کردیم با توجه به مشکلات اساسی که برای این تیم به وجود آمده بود، ابومسلم را که نماد ورزش استان خراسان رضوی است، حفظ کنیم.
وی ادامه داد: در کشور ما تیم‌های زیادی مثل تراکتور، ملوان، استقلال و پرسپولیس هستند که از کف خیابان‌ها تشکیل شدند و در دل مردم ریشه دواندند و ابومسلم هم از همین دست تیم‌هایی است که نبودنش باعث سرخوردگی مردم و علاقه‌مندان به این تیم و فوتبال بود و باید حمایت می‌شد.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: پس از سقوط ابومسلم به لیگ دسته دو، بدهی‌های فراوانی که این تیم داشت و منجر به منحل‌شدن آن ‌شد، صحبت‌هایی را در وزارت‌خانه انجام دادیم و بعد هم در اداره کل ورزش و جوانان استان شرایطی را به‌وجود آوردیم تا مشکلات این تیم را به صورت حقوقی برطرف کنیم. بعد از آن هم تلاش کردیم برای اینکه این تیم با همان عنوان البته با اضافه‌کردن چند پسوند و پیشوند و البته در یک قالب جدیدتری زنده بماند و در لیگ دسته دو شکل بگیرد.
وی در خصوص اینکه آیا در حال حاضر ابومسلم قبلی منحل شده است یا خیر، گفت: بر اساس گزارشی که مدیرکل ورزش و جوانان استان به من ارائه داده است از سال ٨٢ به بعد ابومسلم مجوزی برای فعالیت نداشته و فعالیت‌اش نیز غیرقانونی بوده است و کمیسیون ماده پنج مجوزی برای این تیم صادر نکرده بود ولی خب باز هم به خاطر هواداران بی‌شماری که داشت و دارد، از فعالیت آن جلوگیری نشد. با همه این اوضاع ابومسلم با مشکلات زیادی روبه‌رو شد و از آنجایی که این مجوزها را نیز در اختیار نداشت به‌طورکلی آن تیم قبلی منحل شده است و با توجه به رایزنی‌های انجام‌شده با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این امتیاز به تیم تازه‌تاسیس نسل ابومسلم داده شد تا خراسان رضوی از داشتن تیمی به نام ابومسلم محروم نشود.
خادم درباره اینکه آیا این ابومسلم سرنوشتش به وضعیت ابومسلم قبلی دچار نمی‌شود اظهارکرد: با توجه به کار کارشناسی و حقوقی که انجام شده این اتفاق دیگر نخواهد افتاد و ابومسلم فعلی با قدرت کار خود را ادامه می‌دهد.
وی درباره اینکه آیا عضو هیئت مدیره ابومسلم هست یا خیر گفت: خیر من عضو هیئت مدیره ابومسلم نیستم و فقط به خاطر اینکه یک مشهدی هستم دوست دارم تا به این تیم کمک کنم، هرچندکه این وظیفه را در برابر تیم‌های دیگر نیز دارم و همین‌طور که به پرسپولیس و استقلال کمک می‌کنم به ابومسلم هم کمک خواهم کرد و امیدوارم بقیه مشهدی‌ها و خراسانی‌ها نیز از تیم‌های شهرمان و ابومسلم حمایت کنند.
طاری بخش