تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان

به روایت شهرآرا: شهرآورد مشهدی‌ها در لیگ دسته دوم با تقسیم امتیازات تمام شد تساوی به سود ابومسلم!

تیم فوتبال نسل ابومسلم

اولین شهرآورد مشهدی‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور با تساوی یک بر یک تمام شد. پیام وحدت و نسل ابومسلم دیروز درحالی در هفته اول این مسابقات به تقسیم امتیازات رضایت دادند که مشکی‌پوشان بیش از سبزقباها از این یک امتیاز این بازی راضی بودند! ابومسلمی ها که تیم‌شان را دیرتر از پیام بسته و به اندازه آن‌ها آماده نبودند دیروز برای مساوی به زمین رفته و اگر چه نیم‌نگاهی به شکست همشهری خود داشتند اما در پایان آن‌ها از نتیجه نهایی خوشحال‌تر بودند.پیام که آشکارا سرحال‌تر از ابومسلم نشان می‌داد بازی را هجومی آغاز کرده و خیلی زود به گل رسید. دقیقه ١٥ یک کار ترکیبی تمرین‌شده محمد معصومیان را در موقعیت گل قرارداد تا بازیکن شماره ٩ سبزپوشان با یک بغل پای دقیق دروازه ابومسلم را باز کند. درحالی‌که پیام می‌توانست با تکیه بر این گل و تسلطش بر بازی، تعداد گل‌های خود را بیشتر کند بی‌جهت عقب کشید تا حریف فرصت بازیابی خود را پیداکند....

 با این همه تا پایان نیمه اول ابومسلم برای رسیدن به دروازه پیام توفیقی نیافت و گلر سفید پوش سبزپوشان جز دیدن بازی دردسر دیگری نداشت. نیمه دوم اما داستان به‌گونه دیگری رقم خورد و ابومسلمی‌ها بازی را با پرس حریف آغاز کرده و سعی‌کردند تا قبل از تحلیل‌رفتن کامل بدن‌هایشان به گل تساوی برسند. تدبیری که خیلی زود نتیجه‌داد و ١٥ دقیقه بعد از شروع نیمه دوم یک سانتر خوب از جناح راست ابومسلم برای منصور توحیدیان فقط یک ضربه سر دقیق می‌خواست که بازیکن شماره ٩ مشکی‌ها این کار را به‌خوبی انجام داد.
در ٢٠ دقیقه پایانی بازی، پیام که دیگر برایش اثبات شده بود ابومسلم توان جنگیدن با آن‌ها را ندارد، سرا پا حمله شد تا سه امتیاز این بازی را مفت از دست ندهد. محمد معصومیان در دقیقه ٧٠ و یاسر باصری در دقایق ٧٢ و ٧٥ سه موقعیت گل عالی را از دست دادند که علاوه بر بی‌دقتی و بدشانسی آن‌ها عملکرد صابریان دروازه‌بان بسیار جوان ابومسلم هم در ناکام ماندن آن‌ها، تاثیرگذار بود. هافبک‌های ابومسلم که در این دقایق از جان و دل مایه گذاشته و با تمام وجود به مدافعان تیم کمک می‌کردند لحظاتی قبل از سوت پایان بازی الیاس صالحی را در موقعیت عالی تک به تک با گلر پیام قرار دادند تا او تیر خلاص را هم بزند اما مهاجم خسته مشکی‌ها قدر این توپ را ندانست و آخرین موقعیت حساس بازی با واکنش خوب مهیار حسن‌نژاد به گل تبدیل نشد.

﷯شهرآورد ٢٠٠ نفری
ابومسلم و پیام که روزی دیدارشان حتی در لیگ استان دست‌کم ١٠ هزار نفر را به ورزشگاه می‌کشاند دیروز با حضور حداکثر ٢٠٠ نفر برگزار شد! حدود ٥٠ تماشاچی قدیمی ابومسلم (شما بخوانید همان لیدرهای سابق) تنها صداهای ورزشگاه بودند و گرنه اگر کسی از ٥٠ متری ورزشگاه بزرگ ثامن‌الائمه(ع) هم رد می‌شد نمی‌توانست باور کند وارثان نام دو تیم پر آوازه شرق کشور به مصاف هم رفته‌اند. غیر از این ٥٠ نفر، بقیه اما دست‌اندرکاران فوتبال استان بودند که هرکدام دستی بر این سفره دارند. از مدیرعامل و برخی اعضای هیئت‌مدیره باشگاه پدیده و سیاه‌جامگان گرفته تا گروهی از بازیکنان و مربیان مشهدی مثل رضا ناصحی، حسین بادامکی و حسن بادامکی و.... . در این بازی ان‌گونه که انتظار نیز می‌رفت از بلیت‌فروشی خبری نبود، اما جالب اینکه بازی نمایندگان استان در لیگ دسته دوم کشور فقط برای همین تعداد دیدنی بود و حتی جایگاه خبرنگاران هم جز دو نفر، مشتری دیگری نداشت!

﷯سرمربی نسل ابومسلم: توقع انجام بازی بهتری داشتم 
سرمربی تیم فوتبال نسل ابومسلم در خصوص تساوی تیمش مقابل پیام وحدت خراسان گفت: با اینکه تمرینات‌مان را مدت کوتاهی است که شروع کردیم اما توقع داشتم که بازیکنان تیم بازی بهتری را به نمایش بگذارند.
سعید جوشش با بیان اینکه از بازی بازیکنانش چندان راضی نیست، افزود: ما از آمادگی نسبتا خوبی برخورداربودیم اما نمی‌دانم چرا بازیکنان تیم نتوانستند از تمام توان خود استفاده کنند. به هر حال این بازی اول ما بود و مطمئن باشید در بازی‌های بعدی سیستم خود را با تغییراتی روبه‌رو خواهیم کرد تا بتوانیم برابر رقبا به برتری برسیم. وی اظهار کرد: به هر حال همین که این دو تیم مشهدی امروز در فوتبال حضور دارند خودش مسئله مهمی است و امیدواریم در بازی های آینده نیز هواداران از هر دو تیم حمایت خوبی داشته باشند.
جوشش در خصوص قضاوت این مسابقه نیز گفت: نمی خواهم در مورد داوری صحبتی انجام دهم.

﷯سرمربی پیام وحدت: نیاز به هماهنگی بیشتری داریم 
سرمربی تیم فوتبال پیام وحدت خراسان نیز پس از این تساوی اظهارکرد: می‌توانستیم برنده این دیدار باشیم اما متاسفانه از موقعیت‌هایی که به‌دست آوردیم نتوانستیم به‌درستی استفاده کنیم.
یوسف نادریان ادامه داد: در نیمه اول کار را هجومی آغاز کردیم و به گل هم رسیدیم اما متاسفانه عقب کشیدیم و در نیمه دوم نیز روی همین اشتباهات، حریف به گل رسید و بعد از آن دوباره کار هجومی را درپیش‌گرفتیم که باوجود موقعیت‌های زیاد اما نتوانستیم از آن‌ها بهره ببریم. تیم ما هنوز به هماهنگی‌های بیشتری نیاز دارد که در بازی‌های بعد آن‌ها را جبران خواهیم کرد. وی درباره داوری این بازی نیز گفت: داور قضاوت خودش را انجام داد اما می توانست در برخی صحنه ها، بهتر عمل کند . با این حال باید از هوادارانی که با وجود راه دور به ورزشگاه آمدند و دو تیم را تشویق کردند، تشکر کنم. 

حمیدرضا معصومیان 

اهم رویدادهای فوتبالی استان و کشور در آئینه رسانه ها

اداره کل ورزش و جوانان


هیئت فوتبال استان


رویدادهای ورزشی کشور