پایگاه اطلاع رسانی رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان

با وجود شروع مسابقات لیگ سه فوتبال کشور از هفته آینده؛ وضعیت دو نماینده قدیمی خراسان رضوی نامشخص است!

  • 04:21 ب.ظ
DSC_0640
 مرحله اول رقابت‌های لیگ دسته سه فوتبال کشور در حالی از هفته آینده استارت خواهد خورد که نمایندگان فوتبال خراسان رضوی بازی‌های خود را از مرحله دوم این رقابت‌ها باید آغاز کنند و به نوعی در این مرحله با استراحت روبه‌و خواهند بود.
فوتبال خراسان رضوی امسال سه نماینده را در این مسابقات دارد که دو تیم آن یعنی پیام وحدت و نسل ابومسلم سال گذشته و به دنبال سقوط از لیگ دسته دو ، وارد این مسابقات شدند. سومین نماینده فوتبال استان نیز تیم ابومسلم نوین‌ است که امسال اولین استارت خود را به صورت حرفه‌ای زده است.بعد از سقوط تیم‌های پیام وحدت و نسل ابومسلم از لیگ دسته دو به لیگ دسته سه شایعات بسیار زیادی درباره سرنوشت این دو تیم مطرح شد و کار به جایی رسید که برخی‌ها ادعا داشتند که این تیم‌ها با توجه به بدهی‌های کلانی که به بازیکنان و کادر فنی خود و همچنین برخی از افراد در زمینه صدور بلیت هواپیما و همچنین رزرو هتل‌ها داشته‌اند‌، کلا حضور در مسابقات را به امان خدا سپرده‌اند و قصدی برای تیم‌داری نخواهند داشت. اما گویا این حرف‌ها تنها شایعه بوده و مدیران این دو تیم قصد دارند تا برای اینکه از دایره فوتبال خارج نباشند همچنان به تیم‌داری خود در فوتبال ادامه دهند، حتی اگر شده با بدهی.
سرنوشت دو تیم پیام وحدت و نسل ابومسلم البته برای کسی نیست که پوشیده باشد. تیم‌هایی که یکی با رانت سیاسی به یک فرد غیر‌ورزشی سپرده شد و دیگری هم بین حضور در این شهر و آن شهر آواره و در نهایت با تغییرات زیاد به فروپاشی نزدیک شدند...


نحوه برگزاری مسابقات لیگ دسته سوم
لیگ دسته سه فوتبال کشور امسال در دو بخش برگزار می‌شود و دو نماینده فوتبال استان یعنی پیام وحدت و نسل ابومسلم قرار است بازی‌های خود را در مرحله دوم این مسابقات آغاز کنند.در این مرحله، مسابقات به صورت منطقه‌ای قرار است برگزار شود و بر این اساس تیم‌های شمالی و شرق کشور با یکدیگر در یک گروه قرار دارند البته در کنار این دو تیم باید نام تیم ابومسلم نوین را هم به آن اضافه کرد. به هر شکل این سه تیم مشهدی به همراه ٧‌تیم دیگر که از مرحله اول بالا می‌آیند، در یک گروه ١٠‌تیمی قرار می‌گیرند و پس از رقابت با یکدیگر دو تیم برتر گروه به صورت مستقیم به لیگ دسته دو راه پیدا خواهند کرد.این بازی‌ها در مرحله دوم آن‌، قرار است از دی ماه سال جاری برگزار شود و تا اردیبهشت سال آینده نیز تکلیف تیم‌های صعود کرده آن به لیگ دسته دو مشخص خواهند شد.

اوضاع نامشخص پیام و حدت و نسل ابومسلم
این همه در شرایطی است که وضعیت دو تیم پیام وحدت و نسل ابومسلم هنوز از سوی مدیران اداره‌کل ورزش و البته هیئت فوتبال استان به صورت دقیق مشخص نشده است. نسل ابومسلم بعد از آن همه اتفاقات عجیب و غریبی که در حوزه مدیریتی و بعد از آن کادر فنی‌اش به وجود آمد‌، به مشکل وصول بدهی‌هایش به بازیکنان و افراد عام و خاص رسید. بدهی‌های ریز و درشتی که بالاخره معلوم نشد از چه منبعی باید پرداخت شود. علاوه بر این مشکلات موضوع پرداخت خسارت مدیران این باشگاه که با رانت نسل ابومسلم را در اختیار گرفتند و قرار بود در صورت سقوط خسارت آن را به ورزش استان بپردازند، چه شد!؟در تیم پیام وحدت نیز اوضاع به همین شکل و شاید هم بغرنج‌تر است. آن‌ها علاوه بر مشکلات مالی بسیار زیاد با موضوع تعیین‌نشدن تکلیف مدیریت تیمشان هم روبه‌رو هستند. هرچند که مدیرعامل این باشگاه ویترین تیمش یعنی نام این باشگاه را به سبزجامگان تغییر داده است اما هنوز معلوم نیست که کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان، مالکیت ١٠٠‌درصدی این باشگاه را به دنبال پرونده‌هایی که بر سرموضوع انتقال این باشگاه به کاشمر درست شد، به مدیرعامل فعلی بدهد یا خیر. این ها همه موضوعاتی است که حضور این دو تیم را با ابهامات زیادی برای برگزاری بازی‌هایشان روبه‌رو کرده است.


منبع : شهر آرا--- جواد طاری بخش

اهم رویدادهای فوتبالی استان و کشور در آئینه رسانه ها

اداره کل ورزش و جوانان


هیئت فوتبال استان


رویدادهای ورزشی کشور